Tesisi yenileyecek işletmecilere tavsiyeler SADELİK

Şu an düşük sezondayız ve çoğu tesis için bu bir yenilenme sürecedir aslında. Şimdi, özellikle yüksek sezon dediğimiz yaz aylarında hizmet veren tesislerin tadilata girdiği bir dönem içerisindeyiz. Bu düşük sezonu bu şekilde verimli değerlendirebilen tesis yetkilileri yeni sezona oldukça kazançlı başlayacak diyebiliriz.

Tesisi yenileyecek işletmecilere tavsiyeler SADELİK
  26 Şubat 2019 , 17:18:47   217  Gündem A-A+

Şu an düşük sezondayız ve çoğu tesis için bu bir yenilenme sürecedir aslında. Şimdi, özellikle yüksek sezon dediğimiz yaz aylarında hizmet veren tesislerin tadilata girdiği bir dönem içerisindeyiz. Bu düşük sezonu bu şekilde verimli değerlendirebilen tesis yetkilileri yeni sezona oldukça kazançlı başlayacak diyebiliriz.

Amacınız misafirlere eşsiz bir deneyim sunmaksa eğer, otelinizin oda tasarımını bir farklılaşma olarak görebilirsiniz. Neticede misafirler kendileri için en uygun oteli ararlarken, baktıkları ilk şey odaların nasıl göründüğü oluyor. Otelinizin odalarını benzersiz, çekici ve estetik kılmanın belirli püf noktaları var. Bunlardan en az bir tanesini bile yakaladığınızda, otelinize misafir çekmekle kalmayacak, genel olarak tesisinize duyulan memnuniyet seviyesini de yükseltmiş olacaksınız.

 

Bulunduğunuz Bölgeye Özgü Unsurlara Yer Verin


Hizmet verdiğiniz bölgeye göre odalarınızı tasarlamanızı tavsiye ediyoruz. İnsanlar yöresel duyguları severler. Odalarınızda kendi kültürünüzü yansıtmayı başarırsanız, misafirleriniz yaptıkları geziden de memnun kalacaklarından, sizin hakkınızda da oldukça iyi şeyler düşüneceklerdir. Zira bir insanın tatilinden veya gezisinden memnun kalmasında en büyük rolü konakladığı otel ve oda sağlıyor aslında. Odalarınızda yörenize özgü geleneksel el sanatlarına ait, yerel sanatçılara dair objelere yer verebilirsiniz mesela


Doğal ve Rahatlatıcı Bir Ortam Hazırlayın


Tesisiniz, doğasıyla insanları mest eden bir bölgede bulunuyorsa, bu konuda oldukça şanslısınız. Ancak merkezi yerlerde hizmet veren tesisler de bu öneriyi dikkate alabilirler elbette. Bu noktada odalarınızı biraz yeşille buluşturmanızı tavsiye edeceğiz. Odanızın bir duvarını yeşile boyayabilir ya da sukulent gibi modern bitkilere yer verebilirsiniz. Bununla birlikte doğal aydınlatma tekniklerini de kullanmanız gerekiyor. Eğer pencerelerinizden yararlanabiliyorsanız harika ancak böyle bir şansınız yoksa gün ışığı ampullerden de yararlanabilirsiniz. Böylece misafirleriniz kendilerini çok daha fazla rahat hissedeceklerdir. 

Olabildiğince Sadeleştirmeye Özen Gösterin


Bir otel kesinlikle göz yormamalı ve mümkün olduğu kadar hareket alanı arttırılmalıdır. Elbette odalarınızda yeterli alan olmayabilir. Ancak hem kalabalık olmayan hem de üstün kalitedeki olanaklarla odalarınızı tasarlamanın da pek çok yolu var. Daha önce hiç minimalizm diye bir akım duydunuz mu? İşte ihtiyacınız olan yaklaşım tam olarak bu. Bu akımda sadelik temel prensip olarak alınıyor. Sadece misafirlerin temel ihtiyaçlarına odaklanıyor, bunu da en modern ve en estetik şekilde sunmaya bakıyorsunuz. Tabi bunu yaparken misafirlerin konforunu da göz ardı etmemeniz gerekiyor. Minimalizim, size maksimum misafir memnuniyeti yakalamanız konusunda fazlasıyla avantaj sağlayacaktır.
 

Çevre Dostu Olmaya Çalışın


Yapacağınız küçük değişiklikler ile pek çok yeniliğe imza atabilirsiniz. Mesela karbon ayak izlerini azaltarak işe başlayabilirsiniz. Yani kağıt bardak yerine cam bardaklar, pet şişeler yerine zarif cam sürahiler, enerji tasarrufu ampuller ve güneş enerjisi buna birkaç örnek sayılabilir. Bir kere bu saydığımız şeyler odalarınıza fazlasıyla şıklık da katacaktır. Bu çevre dostu değişimler sayesinde misafirlerinizden de bir hayli takdir toplayacağınızı garanti edebiliriz. Tüm bunların yanı sıra, bu değişimlerin faturalarınıza yansıması da son derece olumlu olacaktır.
 

Odalarınız Birbirinin Kopyası Olmasın


Amacınız, misafirlerinize benzersiz bir deneyim yaşatmaksa eğer, o halde bir odanızı diğerinden ayıracak özelliklere yer vermenizi öneriyoruz. Her odayı farklı şekilde dekore edebileceğiniz gibi, sadece farklı renklerle de birbirinden ayrıştırabilirsiniz. Birinde duvar kağıtlarıyla fark yarabilir, bir diğerini daha sanatsal unsurlarla döşeyebilirsiniz mesela. Her odanın kendine özgü olması, misafirlere seçim yapma şansı tanıyor olduğunuz anlamına gelir. Ve misafirleriniz de böylesine özel bir odada kalıyor olmaktan son derece mutlu olacaklardır. Sadece odalarınızda kullanacağınız temaların hem hizmet verdiğiniz bölgeye hem de otelinizin karakteriyle örtüşmesine dikkat edin. Odalarınıza farklı isimler vererek, bu etkileri daha da arttırabilirsiniz.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv