TÜROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin 2019 Turizmini TRT'ye Değerlendirdi

Türkiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı (TÜROB) Müberra Eresin TRT muhabiri Ceyda Muslu'ya 2019 turizm verilerini hakkında değerlendirmelerde bulundu.

TÜROB Başkan Yardımcısı Müberra Eresin 2019 Turizmini TRT'ye Değerlendirdi
  01 Mart 2019 , 14:04:26   327  Gündem A-A+
Türkiye Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı (TÜROB) Müberra Eresin TRT muhabiri Ceyda Muslu'ya 2019 turizm verilerini hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
İstanbul Turizm Hareketlenmesinde İlk 10'da ...
 
Geçen yılın ocak ayı ile 2019' un ocak ayını değerlendiren Müberra Eresin %3.9 oranın bir düşüş yaşandığını belirtti. Avrupa'da da düşüşlerin olduğunu söyleyen Eresin bununla birlikte ocak 2019 itibariyle İstanbul'un turizm hareketlenmesinde ilk 10'a girdiğini de açıkladı.
 
Tarih ve Kültür Şehri İstanbul...
 
Yaz ve kış turizmine direkt olarak hitap etmeyen İstanbul'un yüksek oranlarda turist almasının sebebini tarihi ve kültürel yapısına bağlayan Eresin, şöyle dedi: '' Türkiye, sadece deniz kum güneşten ibaret değil. İstanbul'a gelen misafirlerimize sunabileceğimiz tarihi ve kültürel olağanüstü güzelliklerimiz var. Yeniden harekete geçen Avrupa pazarı için kültür, sanat, tarih çok önemli. Bütün bu üç kombinasyonu bir arada yakalayacakları dünyadaki tek şehir belki de İstanbul onun için bu hareketlenme devam ediyor.'' 
 
İstanbul'u ziyaret eden turist tüm Türkiye'ye katkı sağlıyor
 
İstanbul'a gelen turistlerin tüm Türkiye'ye faydası olduğunun altını çizen Eresin, ''İstanbul'a hem kış hem yaz, kültürel turlar devam ediyor. Güzel bir noktası daha var aslında. İstanbul'u ziyaret eden turistlerin %80'i başka şehirlere de ziyarete gidiyor. Dolasıyla bütün Türkiye'ye  katkı sağlıyorlar.'' dedi.
 
Türkiye'yi tercih eden ülkeleri de aktaran başarılı turizm insanı Müberra Eresin, Latin Amerika, Çin ve Japonya pazarının ivme kazandığını, Avrupa pazarında da ciddi bir yükselişin olduğunu dile getirdi. 
 
Turizmdeki istihdama da mercek tutan Eresin, değerlendirmelerini şu sözlerle noktaladı: '' 2018 yılında doluluklarımız %20 oranında artmıştı. 2019 yılında da %12-15 arasında bir artış bekliyoruz. Dolasıyla otellerde yetişmiş eleman açığımız bulunuyor. Otellerimiz açısından bizi dolu bir yıl bekliyor. Kapılarımız turizm sektöründe çalışmak isteyenlere açık.''


Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv