TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Deniz Dikkaya ile Maksat Turizm'e Konuk Oldu

Numberone TV ekranlarında her hafta Pazar günü saat 14:00'te ekrana gelen ve turizmin nabzını tutan Deniz Dikkaya ile Maksat Turizm' in 6.Bölüm konuğu Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır oldu.

TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Deniz Dikkaya ile Maksat Turizm'e Konuk Oldu
  14 Mart 2019 , 12:30:17   329  Gündem A-A+

Numberone TV ekranlarında her hafta Pazar günü saat 14:00'te ekrana gelen ve turizmin nabzını tutan Deniz Dikkaya ile Maksat Turizm' in 6.Bölüm konuğu Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır oldu. 

TÜROB'u dinamik, kapsayıcı ve köklü bir kuruluş olarak nitelendiren Timur Bayındır, genç turizmcilere TÜROB'un misyonunu şöyle açıkladı: '' TÜROB' daki ana gaye şuydu. Otelcilerin birçok sorunu oluyor bir yığın yeni kanun, bir yığın yeni zorunluk çıkıyor bütün bunları hem duyurmak, hem hükümet ile birebir muhattap olup acaba daha düzgün bir hale gelebilir mi onun için çalışmak... Otelcilerimizi eğitmek.''

Türkiye'de bulunan oteller için iki standart olduğunu belirten Bayındır, ''Bunlardan biri Belediye belgeli standart diğeri ise Kültür ve Turizm Bakanlığı belgeli standart. Bu iki standartı birbirine uydurmak çok zor.'' dedi.

''Maalesef Türkiye krizler ülkesi''

Timur Bayındır geçmiş yıllardaki krizlere dikkat çekerek şöyle dedi: ''2013,2014,2015 yılları Türkiye'nin artık rahatlıyoruz dediği senelerdi. Fiyatlar çok güzeldi. Doluluklar çok güzeldi, her şey gayet yolunda gidiyordu. Maalesef Türkiye krizler ülkesi, ne ilk ne de son... Kaçıncı kriz artık ben bile hatırlamıyorum ama tam oh diyeceğimiz sırada bir kriz çıkıyor, biz de boğuşuyoruz. Turizm krizden en süratlı etkilenen ama en çabuk da toplanan bir sektör''

Otelcilikte personelin çok önemli olduğunu vurgulayan Bayındır, personelde düşüş yaşandığını da belirtti. Bunun sebebini geçmiş yıllardaki krizlere bağlayan deneyimli turizmci, bu dönemlerin zorluğuna dikkat çekerken personel eğitiminin de ne denli önemli olduğuna dair vurgu yaptı.

TÜROB'un persol eğitimlerine önem verdiğini söyleyen Bayındır, meslek okullarına destek verdiklerini, eğitim ve iş organizasyonu kurmaya çalıştıklarını ifade etti.Metro'nun da bu süreçte desteğinden bahseden Başkan Bayındır, '' Turizm okulları arasında yemek yarışması yapıyoruz. Buradaki amaç  çocukların daha modern ekipmanı görüp tanıması'' dedi.


''En keyifli iş turizm sektörüdür''

Mesleğini çok sevdiğinin altını çizen Timur Bayındır,'' gençlerin yapacağı en keyifli iş turizm sektörüdür'' diye belirtti.

Turizm sektöründe yabancı dilin önemli bir etken olduğunu dile getiren Bayındır, mümkünse ikinci bir yabancı dilin de olması gerektiğini söyledi. 

Türk turizminin otelcilikte çok iyi bir noktada olduğunu aktaran Timur Bayındır daha da iyi bir noktaya doğru ivme kazandığını açıkladı. Tesislerin kalitesine vurgu yapan Bayındır, Türk misafirperverliğinin çok iyi olduğunu bunun da başarı getireceğine inandığını belirtti.


Otel Fiyatları Artacak !


Otel fiyatları konusunda da değerlendirmede bulunan duayen turizmci '' Fiyatlar %10 gibi yükseliyor. Geleni kaçırmadan yükselteceksin'' dedi.

Timur Bayındır, ümitli olduğunun altını çizerek şöyle dedi: '' 2018'in sonuna doğru güzel bir gelişme gösterdik. Avrupa piyasası açıldı. İstanbul'u besleyen büyük kanal Avrupa'dır. Geçen seneye göre yüzde 10 oranında bir artış bekliyorum.''

 

"Deniz Dikkaya ile Maksat Turizm" programı youtube linki : https://www.youtube.com/user/dnzdkkyRastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv