TÜROB Başkanı Müberra Eresin’in Turizm Haftası mesajı...

TÜROB Başkanı Müberra Eresin Turizm Haftası dolasıyla yayınladığı mesajda ''Ülkemize en iyi şekilde değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.'' dedi.

TÜROB Başkanı Müberra Eresin’in Turizm Haftası mesajı...
  15 Nisan 2019 , 12:47:25   179  Gündem A-A+

Bugün turizm kavramı; seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri tanımak gibi alışık olduğumuz kavramların çok daha ötesinde, sosyo-kültürel bir güç, dış ilişkilerde önemli bir diplomatik araç, özellikle Türkiye gibi turizm markası ülkelerde ekonominin temel ayağı haline gelmiş bir sektördür. Turizm hem turiste hem de destinasyona değer katan, vizyonumuzu geliştiren ve hepimizin hayatına dokunan ruhu olan, yaşayan bir endüstridir.

 
 
Ülkemiz bu anlamda hem doğal ve coğrafi koşulları bakımından oldukça şanslı bir konumdadır hem de gelişmiş altyapısı ve insan gücüyle rekabet üstünlüğü sağlamaktadır. Bu gücün ve değerin sürdürülebilirliği başta Kamu otoriteleri ve biz sektör paydaşları olmak üzere tüm toplumun görevidir.
 
Turizmin en önemli kıstası olan, hoşgörü, tolerans ve doğru iletişim bilincinin sosyal bir vazife olmak tüm vatandaşlarımıza, tüm kurumlarımıza, tüm işletmelere aktarılması ile topyekun bir başarının temeli atılabilir.
 
TÜROB olarak her zaman bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmeye, ülkemize en iyi şekilde değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.
 
Bu düşüncelerle, daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir yaşam için Turizmin öneminin altını bir kez daha çizmek istiyor, Tüm turizm camiasının, emektar turizm çalışanlarının ve halkımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, değerli meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
 
Saygılarımla,

Müberra ERESİN / TÜROB-Türkiye Otelciler Birliği Başkanı

 

 

 

 

  Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder
Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv