Başarının Adı da Soyadı da HATİCE ŞULE GÖKIRMAK

Başarı nedir? İyi kazanan bir iş insanı olmak mı? İyi bir anne olmak mı? Başı sıkışanın aradığı, herkesin yardımına koşan sosyal bir insan olmak mı? Birçok STK’nın yönetiminde yer almak mı? Yoksa bunların hepsi birden mi? Şimdi diyeceksiniz ki böyle bir insan var mı? Elbette var.. Hikayesini okuyunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz, hem başarılı, hem güzel, bir dakikası bile boş geçmeyen, hayatı dolu dolu yaşayan ve dolayısıyla da başarıdan başarıya koşan bir iş kadını.. Hatice Şule Gökırmak..

Başarının Adı da Soyadı da HATİCE ŞULE GÖKIRMAK
  02 Haziran 2019 , 22:45:02   539  Gündem A-A+

Başarı nedir? İyi kazanan bir iş insanı olmak mı? İyi bir anne olmak mı? Başı sıkışanın aradığı, herkesin yardımına koşan sosyal bir insan olmak mı? Birçok STK’nın yönetiminde yer almak mı? Yoksa bunların hepsi birden mi? Şimdi diyeceksiniz ki böyle bir insan var mı? 

Elbette var.. Hikayesini okuyunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz, hem başarılı, hem güzel, bir dakikası bile boş geçmeyen, hayatı dolu dolu yaşayan ve dolayısıyla da başarıdan başarıya koşan bir iş kadını.. Hatice Şule Gökırmak..

 

İŞ DÜNYASINDA ADINI DUYMAYAN YOK

 

1969 yılında Van’da doğan H. Şule Gökırmak’ın; babası Oktay Gökırmak Van’da Karayolları’nda çalışan bir memur, annesi vizyoner bir ev hanımı imiş. 8 yaşına kadar Van’da yaşayan Şule Gökırmak, 11 yaşına kadar Ankara’da ve sonrasında da İstanbul’da öğrenim hayatına devam etmiş. 

İş hayatına Botek (Boğaziçi Teknik) A.Ş de başlayan, Teknik ekipte birçok projeye imza atan Şule Gökırmak, teknik, müşavirlik, inşaat ve yapı hizmetleri sunan FCIC (Federation of Consultans from Islamic Countries) üyesi firmada FCIC’nin bütün organizasyon ve sekretarya işlerini yürütmüş. 10 yıl kadar çalıştıktan sonra, yurtiçinde ve yurtdışında enerji, yol, inşaat ve altyapı konusunda projeleri yürüten Kuzey Irak’ta havaalanı inşa eden Makyol A.Ş’de yönetim kurulu danışmanı olarak 14 yıl çalışmış. Sonrasında Akay Grup ve Rescate Otelleri Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevi başlamış. Turizm Profosyonellerinin kurmuş olduğu sivil toplum örgütü Skal Marmara Genel Sekreteri görevini yürütmüş, Van Turizm Derneği Başkanı Umut Akay ve beraberindeki heyet ile birlikte Erbil-Van arası uçuşların hayata geçirilmesinde ve Van turizminin canlanması adına ciddi mesafeler kat etmiş, dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrasını kurarak, Van Kahvaltısı’nın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesinde proje koordinatörlüğü görevini üstlenmiş. 

 

AKAY GRUP KURUMSAL DANIŞMANI

 

Buraya kadar anlattıklarımız, Hatice Şule Gökırmak’ın başarılı bir iş kadını olma yolunda attığı adımlar, geçtiği yollar ve her başarılı iş insanının yaşayabileceği evreler. Ancak Hatice hanım, sıradan bir insanın üstesinden biraz zor geleceği birçok görevi aynı anda ve başarıyla yürütüyor. Profesyonel iş yaşamında AKAY GRUP Şirketlerinin yatırımları olan "Mercure Hotel İstanbul Ümraniye", "DoubleTree by Hilton Hotel - Van", "Rescate Hotel Ankara" otellerinin Yönetim Kurulu Kurumsal Danışmanı olarak görev yapmakta olan Gökırmak, şu STK’ların yönetiminde çeşitli kademelerde görev almakta. 

 • Van Vakfı,
 • Van Turizm Derneği
 • Van Dernekleri Federasyonu,
 • Van Platformu Yönetim Kurlu Üyeliği,
 • Anadolu Yakası Kızılay Kadın Kolları Yönetim kurulu Üyeliği,
 • Değer Otizm Derneği Kurucu Başkanı
 • Kimsesiz Çocuklar Derneği,
 • İstanbul Kültür ve Sanat Eğitimi,
 • Hayata Bağış Derneği Üyeliği,
 • Beşiktaş Spor Klubü Kongre Üyeliği,
 • Eksi 36 Derneği Kurucu Üyeliği,
 • Van Sanayici ve İş Kadınları Derneği Kurucu Üyeliği,
 • TUROYD kurucu ve Yönetim kurulu üyesi, 
 • Skal Marmara Genel Sekreterliği

 

 

OTİZMLİ İKİZLERİN ANNESİ

Hatice Şule Gökırmak, her kadın gibi evlenip yuvasını kurduktan sonra ikiz kızları ve Dila ve Serra’yı dünyaya getirmiş. Bir yandan çalışma hayatı ve bir yandan ikizlerin anneliği ile zaman akıp giderken, kızlarının ikisinin de otizmli olduğunu öğrenmiş. Mücadele ruhunun bir parçası olan Şule Gökırmak, henüz çocuklarının durumunu kabullenemeden üçüncü bir şok daha yaşamış ve eşi ile yolları ayrılmış. Şule hanım birçok kadının feryat figan edeceği bu olaylar karşısında daha da güçlenmiş ve bugün kendi ikizleriyle birlikte 200 kadar otizmli çocuğun eğitim gördüğü, onlar için bir okuldan çok yaşam merkezi haline gelmiş olan Değer Otizm Derneği’ni kurmuş ve başkanlığını yürütüyor. 

 

HIZINA YETİŞMEK ZOR

Ancak Kartal’daki Değer Otizm Derneği, çocukların sabahtan akşama kadar kapalı kaldıkları sıradan bir okul değil, tam bir eğitim yuvası. Modern bir donanıma sahip dernekte sürekli çocukların gelişimine yardımcı olacak aktiviteler düzenleniyor. Bu kadar modern bir okulun işletme giderlerinin karşılanması için de hemen her dönem, derneğin bütçesine katkıda bulunacak organizasyonlar, otizm hakkında farkındalık yaratmak amacıyla paneller, konferanslar düzenleniyor.

 

 

KIZLARINA SOYADINI VERDİ

Otizmli kızlarını, babalarının desteğinden yoksun olarak büyüten Hatice Şule Gökırmak, bu konuda da birçok kadına örnek olabilecek, mahkemelerde emsal teşkil edecek bir mücadeleyi de kazandı. Dila ve Serra geçtiğimiz yıl TC Mahkemeleri tarafından verilen bir kararla babaları yerine annelerinin soyadı olan Gökırmak soyadını taşımaya başladılar. 

 

YARIM ASRA SIĞAN DEĞERLER

 

Yukarıda anlattığımız o cefakar ama bir o kadar da başarılı kadın Hatice Şule Gökırmak, 50. Yaşını kutluyor. Geride bıraktığı 50 yılda bazılarımızın bir ömür boyunca görmediği, yaşamadığı sefa, cefa ve başarıyı bir arada yaşayan Şule Hanım’ın gerçekleştirmeyi hayal ettiği önemli bir projesi daha var, o da Anadolu’da engelli çocuklar için bir köy kurmak.. 

Hatice hanımın bu hayalini gerçekleştireceğine yürekten inanıyor, kendisine “iyi ki doğdun, birçok insana umut oldun, nice yıllara…” diyoruz..Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv