Türk turizminde bir ilk… TravelShop Turizm dünyasını Tokat’ta buluşturuyor

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender: “Dünya Turizm Örgütü'nün de raporlarında görüldüğü gibi Ekoloji ve Gastronomi Turizmi yakın tarihte çok önemli noktalara gelecek.

Türk turizminde bir ilk… TravelShop Turizm dünyasını Tokat’ta buluşturuyor
  18 Haziran 2019 , 18:00:57   286  Gündem A-A+

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Ekolojik ve Gastronomik Turizm etkinliği 20-24 Haziran 2019 tarihlerinde Tokat’ta düzenlenecek. 

TravelShop Turkey’in düzenleyeceği organizasyonda dünyanın birçok değişik ülkesinden, Gastronomi ve Ekolojik etkinlikler yapan Tur Operatörleri ile Türkiye’deki Ekolojik ve Gastronomi temalı Turizm firmaları 21 Haziran 2019 tarihinde Tokat Dedeman Hotel'de buluşacak ve firmalar arası B2B görüşmeler yapılacak. Etkinliğe tüm Turizm firmaları ücretsiz olarak iştirak edebilecekler. 

ÜLKEMİZDEKİ TURİZMİN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRMALIYIZ

Organizasyonu gerçekleştiren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ekoloji ve Gastronomi Turizminin çok önemli olduğunu ve Turizm pazarında her yıl % 20’lik bir artışın gözlemlendiğini belirtti.

Dünya Turizm Örgütü'nün de raporlarında görüldüğü gibi Ekoloji ve Gastronomi Turizminin yakın tarihte çok önemli noktalara geleceğini belirten Kalender, “Bu bağlamda diğer deniz kum güneş turizmine oranla 3 kat daha fazla para harcandığını görmekteyiz.” dedi. 

Kalender şunları söyledi: Özellikle ülkemizdeki Turizm çeşitliliğini çoğaltmak ve 12 aya yayabilmek için bu etkinliğimiz sektörümüz sektör adına çok önem arz etmektedir.Ekoloji alanında dünyada 44. Sıradayız oysa ki bana göre, ülkemiz doğanın, tarımın ve Gastronomik unsurlar anlamında ilk 5’te olması gerekirken hak ettiği yerde değil. Bunun için ülke olarak çok çalışmamız lazım ve daha iyi tanıtım yapmamız gerek.
Tokat’a getireceğimiz dünyanın en seçkin Tur Operatörlerine dalından meyve-sebze toplayıp birlikte Tokat Yöresine uygun yemekler pişirip bu bölgenin doğası, kültürünü ve tarihini yerinde göstereceğiz.
Örneğin; Kiraz bahçelerinden kiraz toplayıp dalından yeme olanağı sunacağız. Üzüm bağlarından yaprak toplayarak “sarma” yapacağız. Bu konuda Tokat şehri pilot bölge olacak ve Anadolucun birçok şehrine örnek teşkil edecektir.”

Tokat’taki etkinliğinin Tokat Valiliği ve Tokat Turizm İl Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlendiğini belirten Kalender, Türkiye’deki tüm Turizm firmalarını etkinliğe katılım ücreti alınmaksızın davet ettiklerini ifade etti. Ayrıca tüm Turizm Sivil Toplum Kuruluşlarını da davet ettiklerini belirten Kalender, herkesin bu etkinliğe mutlaka katılması gerektiğini ve her zaman Sivil Toplum Kuruluşlarıyla işbirliği içinde olacağını belirtti.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv