Bodrum Avrupa'nın turizm merkezi konumunda

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Akben, "Bodrum turizm kentinden öte Avrupa'nın turizm merkezi konumunda." dedi.

Bodrum Avrupa'nın turizm merkezi konumunda
  19 Haziran 2019 , 09:22:32   183  Gündem A-A+

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde düzenlenen "Bodrum Müzik Akşamları", sanatseverlerin beğenisini topluyor. Programlara, tatilciler yoğun ilgi gösteriyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Necmeddin Akben, yaptığı açıklamada, Bodrum'un bu tür etkinlikleri fazlasıyla hak ettiğini söyledi.

Etkinlikler için "Geç oldu ama temiz oldu." ifadesini kullanan Akben, "İnşallah bundan sonra bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek. Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü olarak Bodrum'daki 'Müzik Akşamları'nda seyircilerimizle buluşuyoruz. Bakanlığımızın diğer sanat birimleri ve kurumları da bizimle ortak hareket ediyor." diye konuştu.

Akben, Bodrum'da sanat programlarının temmuz, ağustos ve eylülde de süreceğini bildirdi.

Halkın coşkusu ve katılımını oldukça iyi bulduğunu belirten Akben, şöyle dedi:

"Halkın yoğun ilgisi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bodrum halkına şükranlarımı sunuyorum. Bu programları ileriki yıllarda da aynı şekilde devam ettirmek amacındayız. Bodrum turizm kentinden öte Avrupa'nın turizm merkezi konumunda. Bu çerçevede düşündüğümüz zaman, stratejik olarak da burada bu tür etkinliklerin artırılmasında fayda var."

 

 
Kaynak:AA


Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv