Lacivert’ten Zengin İftar Menüsü

Boğaza hakim konumu ve kaliteli hizmet anlayışı ile İstanbul’un en seçkin restoranları arasında yer alan Lacivert, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı iftar menüsüyle fark yaratıyor.

Lacivert’ten Zengin İftar Menüsü
  14 Mayıs 2018 , 13:55:19   1456  Gastronomi  FIRSATLAR A-A+

Boğaza hakim konumu ve kaliteli hizmet anlayışı ile İstanbul’un en seçkin restoranları arasında yer alan Lacivert, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı iftar menüsüyle fark yaratıyor.

Boğazın en özel noktasında konumlanan Lacivert, Ramazan ayını özel menüsüyle karşılıyor. Bahar aylarının gelmesiyle misafirlerini muhteşem boğaz manzaralı terasında ağırlamaya başlayan mekân, leziz tatlarıyla eşsiz bir deneyim sunuyor. Lacivert’in usta şefi Hüseyin Ceylan ve ekibinin hazırladığı menüde Anadolu’nun birçok yöresine ait özel tatlar bulunuyor.

Menünün iftariye tabağında öne çıkan lezzetler arasında Mengen köy peyniri, isli Çerkez peyniri, çeçil peyniri, Ezine beyaz peyniri, füme dana kaburga et, Kayseri kuş gözü pastırması, manda kaymağı, Sivas Eğriçimen süzme balı, Medine hurma, zeytin çeşitleri ve Ege usulü kabak çiçeği dolması bulunuyor.

Ana yemekte etli güveç veya ızgara minekop balığı

Sebzeli ve tavuklu yarma buğday çorbasıyla devam eden menüde ara sıcaklarda yoğurtlu pazı dolmasına Kaz Dağları otlu böreği eşlik ediyor. Ana yemekte ise yaz sebzeleri ile hazırlanmış Firik pilavlı etli güveç veya sebzeli sütlü patates ile servis edilen ızgara minekop balığı misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Yemeklerin tamamlayıcı lezzeti olarak ise Ramazan’ın vazgeçilmez tatlısı güllaç, Bandırma lor peyniri tatlısı, çam sakızlı muhallebi ve tahinli Hatay kabak tatlısı menüde yerini alıyor. Ramazan ayının ruhunu yansıtan demirhindi ve sübye şerbetlerinin yanı sıra ev yapımı limonata da Lacivert’teki iftar buluşmalarına keyif katıyor.

Misafirler mekâna Rumelihisarı’ndan hareket eden Lacivert’in teknesi ile ücretsiz olarak İstanbul trafiğine takılmadan 4 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabiliyor. Boğaza hakim konumu ve kaliteli hizmet anlayışı ile İstanbul’un en seçkin restoranları arasında yer alan Lacivert, Ramazan ayının coşkusunu yaşamak isteyen herkesi leziz menüsünü tatmaya davet ediyor.

Lacivert İftar Menüsü 2018

Doğal Şerbetler

Demirhindi ve Sübye Şerbetleri ile Ev Yapımı Limonata

İftariye Tabağı

Mengen Köy Peyniri, İsli Çerkez Peyniri, Çeçil Peyniri, Ezine Beyaz Peynir,

Füme Dana Kaburga Et, Kayseri Kuş Gözü Pastırması, Manda Kaymağı, Sivas Eğriçimen Süzme Balı, Medine Hurma, Zeytin Çeşitleri ve Ege Usulü Kabak Çiçeği Dolması

Çorba

Sebzeli ve Tavuklu Yarma Buğday Çorbası

Ara Sıcak

Yoğurtlu Pazı Dolma ve Süzme Yoğurt

Kaz Dağları Otlu Börek

Ana Yemek

Yaz Sebzeleri ile Hazırlanmış Firik Pilavlı Etli Güveç

veya

Sebzeli Sütlü Patates ile Izgara Minekop Balığı

Tatlı

Güllaç

Bandırma Lor Peyniri Tatlısı

Çam Sakızlı Muhallebi

Tahinli Hatay Kabak Tatlısı

Kişi Başı 185 TL (KDV Dahildir.) Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder
Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv