En yetkili isimden, A’dan Z’ye 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü HACER AYDIN "TURİZMİN KALBİ EMİTT"

En yetkili isimden, A’dan Z’ye 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı
  31 Ocak 2019 , 04:11:23   2589  Gündem  Röportajlar A-A+

Bu yıl 23.sü düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, her geçen yıl büyüyerek etkisini artırıyor. Fuarın düzenleyicisi ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın, fuarı, beklentileri, katılımcıları nelerin beklediğini, kısacası A’dan Z’ye EMITT’i Yazı işleri müdüdrümüz Aliye Üçbaş’a anlattı. Aydın, gerek katılımcıların gerekse ziyaretçilerin beklentilerinin karşılanacağı bir etkinlik olacağının altını çizdi. İşte Hacer Aydın’dan fuarın en yetkin isminden EMITT…

3. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ilgi ve katılım hakkında bilgi verir misiniz? 

Bu yıl fuara 1000’in üzerinde katılımcı firma katılacak. Fuara daha bir ay kadar bir süre olmasına rağmen katılımcı sayımızı geçen yıla oranla yüzde %15 artırmayı başardık. Ayrıca bu sene Endonezya, Malta, Finlandiya, Avusturya ve Tayland fuarda ilk defa katılımcı olarak yer alacak. Turizm sektörü temsilcilerini dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile buluşturma geleneğimizi bu yıl da sürdürüyoruz. 

EMITT Turizm Fuarı’nda katılımcı ve ziyaretçileri ne gibi sürprizler bekliyor? 

Turizm sektörünün geleceğine dair tüm konular lider turizm fuarı EMITT’te konuşulacak. Dijitalleşmenin ve tüketici davranışlarının etkisiyle bugün konuştuğumuz konular yarın eskirken geleceğe dair kararlar almak ve yatırım yapmak sektör profesyonelleri için gittikçe zorlaşıyor. Dört gün boyunca fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlik programı ile sektöre dair tüm merak edilenler kapsamlı bir konferans programıyla ele alınacak.

Devlet organları, birlikler, tur operatörleri, seyahat acenteleri, otellerin yanı sıra havayolları, konaklama tesisleri, ulaşım firmaları ve bilişim teknolojileri firmaları gibi turizm sektöründe yer alan profesyonellerin buluşma noktası olan EMITT Konferans programında rekabette öne çıkmanız, satışlarınızı artırmanız ve müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmanız için konuşulacak konular arasında:

 

• Türkiye’nin turizm yol haritası

• Turizm ekonomisi

• Global trendler  ve değişen müşteri iç görüşleri

• Dijitalleşme

• Otel yönetimi

• Şehir ve destinasyon         pazarlaması

• Alternatif turizm  akımları: Sağlık turizmi

• Online pazarlama  stratejileri

• Satın alma stratejileri

• Online iletişim  kanallarının etkinliği

• Sosyal medya  fenomenlerinin tanıtıma ve turizme katkısı

 

Konuları sektörün farklı alanlarında çalışan C-Seviye yöneticileri, satış ekiplerini, pazarlama departmanlarını, tedarikçileri, rehberleri ve HoReCa paydaşlarını mıknatıs gibi çekecek.

Sektörün en köklü buluşma noktası olan EMITT’te ilham almak, birikiminizi artırmak ve de sektördeki lider karar vericileri, üst düzey ulusal ve uluslararası konuşmacıları, akademisyenleri, basın mensuplarını ve teknoloji alanından konuşmacıları dinlemek için EMITT’in size sunduğu muazzam etkinlik deneyiminin parçası olacaksınız.

Doğu Akdeniz Turizm Fuarı olarak neyi hedefliyorsunuz. Beklentileriniz nelerdir?

Türkiye’nin lider sektörlerinde öncü fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından organize ettiğimiz Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT; 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. 

Bu yıl gerçekleştireceğimiz 2019 EMITT Fuarı’nda turizmin trend konularının başında gelen dijitalleşme, kişiselleşme, 2000 sonrası jenerasyonunun beklenti ve taleplerini karşılama, bölgesel şehir pazarlaması ve nitelikli personel eksikliği başlıklarını değerlendireceğiz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı üzere Turizm 4.0 sloganını en kapsamlı şekilde ele alarak Türkiye’nin marka algısını değerlendirme, ülke turizmine yol haritasını oluşturma, güncel ve akıllı çözümler üretme konularını enine boyuna tartışacağız. Fuar boyunca katılımcılarla birlikte birçok konuyu oturumlarda dile getirerek sektörü tüm yönleriyle turizmin kalbi EMITT’te ele alacağız.

Rekor seviyede yabancı ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlandığımız EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı tüm katılımcılar için değer yaratan, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre yön vermeyi sürdürüyor. Her sene Travel Shop Turkey iş birliği ile gerçekleştiğimiz Hosted Buyer (davetli tur operatörü) programında bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika dahil 100’den fazla ülkeden 700’e aşkın davetli tur operatörünü ağırlayacağız. 

Örneğin geçen seneye baktığımızda turizm sektörüne EMITT Fuarı’nın katkısının büyük olduğunun altını çizmemiz gerekir. Bu seneki EMİTT Fuarı’nda geçen sene gösterdiğimiz başarımızın daha da üstüne çıkacağımıza inancımız sonsuz. Bir önceki yıl 85 ülkeden 1.065 katılımcı ve 54.364 ziyaretçi ağırladık. Bu yıl da 90 ülkeden binlerce katılımcı ve 60.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye ekonomisine, turizmimize ve ülkemizin bilinirliğine EMİTT Fuarı’nın katkısının önemli bir rolü olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz fuarımıza geçen yıl da büyük bir talep oldu. Bu yıl da yabancı ülkeler tarafından talebin çok daha fazla olduğu belirtmek isterim. Bu durum; bizim doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor ve ülkemize daha da yararlı olmak için çalışmalarımızı hızlandırmaya teşvik ediyor. Her yıl düzenlediğimiz EMITT fuarıyla başarımıza başarı katıyoruz ve bir önceki EMITT fuarında gösterdiğimiz başarının üstüne çıkacağımıza inanıyoruz. 

 

Bu sene fuara hangi ülkeler katılıyor?

Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika ülkelerinden firmalar EMITT’e yoğun ilgi gösteriyor ve hosted buyer programımıza başvuruda bulunuyor. Ayrıca bu sene Endonezya, Malta, Avusturya ve Tayland fuarda ilk defa katılımcı olarak yer alacak.

 

Turizmci bir bakanın gelmesiyle. Turizm sektörü moral buldu. Bu moralin size de etkileri oldu mu?

Tabii ki konusunda uzman birinin bakan olarak gelmesi çok önemliydi. Çünkü turizmdeki sorunları bilmesi ve çözüm yolları araması bizim açımızdan çok önemliydi. Bakanımızın sektörümüze büyük katkılarının olacağına inancımız sonsuz. 

Hosted Buyer ve B2B görüşmelerde katılım yoğunluğu görüyoruz. Travel Shop ile iş birliğiniz hakkında bilgi verir misiniz?

ITE Turkey olarak 3 senedir Travelshop programını yürütüyoruz. 2017 senesinde 55 ülkeden 450 davetli tur operatörü EMITT’e gelerek katılımcılarla görüşme imkanına erişti. 2018 senesinde ise bu rakam 600’ü geçti. 2019 senesinde ise 700’den fazla davetli tur operatörünü EMITT fuarı kapsamında ağırlayacağız. 

2019 Turizm sektörü için beklentileriniz nelerdir?

Biraz önce her fuar için yakaladığımız başarıları paylaştım. Her sene bir hedefi yakalayıp diğer sene bu yakaladığımız hedefin üstüne çıkmak için bütün ekip olarak büyük emek sarf ediyoruz. Bugüne kadar emeklerimizin sonuna kadar karşılığını aldık. Umudumuz bundan sonra da emeklerimizin karşılığını almak. Örneğin bu sene Dünyanın dört büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak – 3 Şubat 2019 tarihlerinde dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 23’üncü kez İstanbul’da bir araya getirmeye hazırlanıyor. Ocak 2018’de 22’incisini düzenlediğimiz EMITT’te 85 ülkeden 1.065 katılımcı ve 54.364 ziyaretçiyi ağırlayarak büyük bir başarıya imza attık. Turizm sektöründe 2017 yılında gözlemlenen hareketlenme EMITT’te de kendini gösterdi ve son fuarımızda katılımcı bazında %55 büyüme kaydettik. Bu büyüme 2018’de turizm sektörü için hızlı bir yükselişin de önceden habercisi oldu ve bugün gelinen noktada sektörün hızlı bir büyüme grafiği yakaladığına hep birlikte şahit olduğumuzu söyleyebiliriz. 2019 yılında EMITT başta olmak üzere diğer fuarlarda katılımcı sayımızı ve ziyaretçi sayımızı ulaştığımız sayıların üzerine çıkarmanın yanı sıra katılımcı firmaları ve ziyaretçileri fuarımızdan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak. Aynı zamanda önümüzdeki yıl da fuarlarımıza katılmalarını garantilemek en büyük hedeflerimiz arasında. Şu an mevcut fuarlarımızı başarılarıyla bitirmeyi hedeflediğimiz için yeni yatırım planlarımız bulunmuyor.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir