TUADER, Öğretim Görevlisi Alım Şartına Tepkisini Koydu!

Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Mudurnu Meslek Yüksekokulu için "ev ekonomisi lisans ve ev ekonomisi yüksek lisans mezuniyeti" şartıyla öğretim görevlisi alımı yapılmasına yönelik yayımladığı akademik ilana tepki gösterdi.

TUADER, Öğretim Görevlisi Alım Şartına Tepkisini Koydu!
  09 Temmuz 2019 , 11:25:58   555  Gündem A-A+

Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER)Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Mudurnu Meslek Yüksekokulu için "ev ekonomisi lisans ve ev ekonomisi yüksek lisans mezuniyeti" şartıyla öğretim görevlisi alımı yapılmasına yönelik yayımladığı akademik ilana tepki gösterdi.  

TUADER'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ise şöyle:'' Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin 3 Temmuz tarihinde yayımlanan akademik ilanında Mudurnu Meslek Yüksekokulu için "ev ekonomisi lisans ve ev ekonomisi yüksek lisans mezuniyeti" şartıyla öğretim görevlisi alımı yapılacağı belirtilmiştir. 

Bu ilan turizm bölümleri açısından uygunsuz bir ilandır ve alınacak öğretim görevlisinin ilgili bölüme katkı sağlaması mümkün değildir. Bu kadar turizm lisansüstü eğitim mezunu varken, bu tür ilanların gerekçesini anlamak mümkün değildir.

Söz konusu ilan Yüksek Öğretim Kurulu, Başkanımızın da bilgisi dahilinde derneğimizce Cumhurbaşkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlıği, YÖK ve ilgili sektör kuruluşlarına şikâyet edilecektir.

Tüm turizmcilerin bu tür öğretim görevlisi alımlarına tepki vermesi daha etkin bir turizm eğitimi için büyük önem arzetmektedir.

Lütfen şikâyetlerinizi yazılı olarak aşağıdaki mercilere sizler de ileterek bu tür sorunların çözümüne katkı veriniz.'' 

 

 Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir