İstanbul Turizmi Laleli Otelciler Platformu’ndan sorulur

Laleli Otelciler Platformu’nun geleneksel aylık toplantıları sürerken, bu toplantılarda alınan kararlar bir anlamda İstanbul Turizminin gelişimine yön veriyor. Platformun Eylül ayı toplantısı yüksek katılım ile Sultanhan Hotel evsahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Platformu Koordinatörü, Eski İstanbul Vali Yardımcısı, Turizmcilerin yakındın tanıdığı Cumhur Taşbaşı, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, TÜROB Hukuk Danışmanı Av. Yelda Dikmen Uras, Değer Otizm Derneği Başkanı Hatice Şule Gökırmak gibi turizmin önde gelen isimleri ile 100’e yakın platform üyesinin katılımıyla yapıldı.

İstanbul Turizmi Laleli Otelciler Platformu’ndan sorulur
  28 Eylül 2019 , 02:06:42   834  Gündem A-A+

Eylül Ayı toplantısı Sultanhan Hotel’de gerçekleşti.

İstanbul Turizmi

Laleli Otelciler Platformu’ndan sorulur

Laleli Otelciler Platformu’nun geleneksel aylık toplantıları sürerken, bu toplantılarda alınan kararlar bir anlamda İstanbul Turizminin gelişimine yön veriyor. Platformun Eylül ayı toplantısı yüksek katılım ile Sultanhan Hotel evsahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Platformu Koordinatörü, Eski İstanbul Vali Yardımcısı, Turizmcilerin yakındın tanıdığı Cumhur Taşbaşı, Türkiye Otelciler Birliği  (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, TÜROB Hukuk Danışmanı Av. Yelda Dikmen Uras, Değer Otizm Derneği Başkanı Hatice Şule Gökırmak gibi turizmin önde gelen isimleri ile 100’e yakın platform üyesinin katılımıyla yapıldı. 

DEPREM TOPLANTININ GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Toplantı başlamadan yaşanan deprem heyecanlı anlar yaşanmasına sebep oldu. Toplantının ev sahipliğini üstlenen Sultanhan Hotel Genel Müdürü Reyhan Bozdağ, misafirlerle tek tek ilgilendi. Depremle birlikte bozulan moralleri, otelin yöneticileri ve personeli verdikleri bilgilerle yerine getirdiler. Terasın depreme dayanıklı olduğu konusunda katılımcıları rahatlatan yetkililer, yeniden toplantıya konsantre olunmasını sağladılar. 

TUNESOFT YAZILIMI TANITILDI

Laleli Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Datamind’ın Avukatı Dilek Salman Kişisel Verilerin Korunması konusunda bir konuşma yaptı. Ardından üyelerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Dilek Salman sözü Tolga Çapanoğlu’na bıraktı. Çapanoğlu katılımcılara veri güvenliği ile ilgili hazırladıkları, Tunesoft yazılımını tanıttı. 

BAŞKAN AKYÜZ’DEN TAŞBAŞI’NA TEBRİK

Laleli Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz bu sene Emitt Turizm Fuarına açtıkları standın, daha çok katılımcı ile THY standından sonra en aktif, en yoğun ilgi gören stand olduğunu söyledi. Fuarda düzenledikleri Laleli Otelciler Platformu kokteylinin artık geleneksel hale geldiğini belirten Akyüz, bu kokteylin her Emitt Fuarında düzenleneceği haberini verdi. 

 

Başkan Tarkan Akyüz İBB Turizm Platformu Koordinatörü Cumhur Taşbaşı’nı yeni görevi için tebrik etti. Laleli Bölgesi adına ellerinden gelen desteği esirgemeyeceğini belirten Akyüz, sözü İBB Turizm Platformu Koordinatörü Cumhur Taşbaşı’na bıraktı. 

BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ

Sözü alan Taşbaşı, toplantı öncesi yaşanılan ve henüz heyecanı geçmemiş olan deprem konusuna değindi. Taşbaşı şunları söyledi: “Yaşanan deprem sonrasında Valiliğin uyarısı var. Eğer binalarımızda hasarlar varsa, dışarıya çıkın uyarısıyla, insanlar dışarıda.  Ben 2002 yılında göreve başladım ve 2008 yılında ayrıldım. Tekrar İstanbul’a dönmek çok güzel. Tekrar sizlerle birlikte olmak çok güzel. Sektörü tanıyorum. İstanbul’un sorunlarını biliyorum. İnşallah her birlikte güzel şeyler yapacağız. Desteklerinizi bekliyoruz.”

Katılımcı ve demokrat yönetim anlayışı içerisinde Büyük Şehir Başkanının önderliğinde İstanbul turizmini kalkındırmak, kaliteli hale getirme gayreti içinde olduklarını belirten Taşbaşı, İstanbul Turizm paydaşlarını eşit ve adil şekilde teslim edileceği bir platform oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. 

 

TURİZMCİLER ENGELLİ PROJELERİNDE AKTİF YER ALMALI

Değer Otizm Derneği Başkanı Hatice Şule Gökırmak, Turizmcilerin engelli projelerinde aktif yer almaları gerektiğini söyledi. Gökırmak; “Mesela Guest Relations pozisyonu down sendromlu olmalı, Turizmcilerin daha çok taşın altına elini koymalı.” dedi.  İstanbul Engelsiz Turizmi için güzel projeler üreteceklerini belirten Gökırmak, Cumhur Bey konuyla ilgili projeler için benim ismimi yazdığını söyledi. Müberra Hanım’ın da desteğini aldık.” diye konuştu. 

 

BİLGİLENDİRME SEANSLARI

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, Kişisel Verilerin Korunması kanunu ile ilgili paylaşımlarda bulunurken, Türkiye Otelciler Birliği Hukuk Danışmanı Yelda Dikmen Uras konu hakkında bilgi Verdi. 

Anadolu Sigorta Avrupa Bölge Müdürlüğü’nden Aslı Çoban Oteller için sektörde başka örneği olmayan hem siber suçları teminat veren, hem de 3. şahıslara gelecek zararlarla ilgili teminat verecek olan, özel bir ürünü tanıttı.

Laleli Otelciler Platformu Yönetim Kurulu üyesi Hilarium Hotel Genel Müdürü Ercan Ukay ve BM İlaçlama Canan Özdemir Turizm Bakanlığı eğitimleri ile ilgili bilgilendirmede bulundular. 

Laleli Otelciler Platformu Üyesi, Washington Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şerefoğlu söz alarak “Platformumuz büyüyerek güçlenmekte. Gücüne güç katmaktadır.” dedi.

Sultanhan Hotel’in hazırladığı açık büfe ikramları ile toplantı sona ererken, otelin Genel Müdürü Reyhan Bozdağ, böylesine önemli konuların konuşulduğu, İstanbul turizminin geleceğini şekillendirecek kararların alındığı, böylesine seçkin ve yüksek katılımlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. 

 

 

 

  Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder
Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir