Değer Otizm Derneği'nden otizmli çocukların yuhalanmasına tepki!

Değer Otizm Derneği Başkanı Hatice Şule Gökırmak, Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Değer Otizm Derneği'nden otizmli çocukların yuhalanmasına tepki!
  08 Kasım 2019 , 14:46:18   940  Gündem A-A+

  Değer Otizm Derneği'nden otizmli çocukların yuhalanmasına tepki!  

Değer Otizm Derneği Başkanı Hatice Şule Gökırmak, Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hatice Şule Gökırmak, yaptığı açıklamada, 

''Önceliğim Anne olmak,
Sonrası da STK Başkanı ve Gönüllü olmak...

Yapmayın lütfen...


Aksaray’da otizmli öğrencileri ötekileştiren, öteki kabul edilenin yaşam hakkının olmadığı sistemi şiddetle kınıyorum.
Her çocuğun aynı şartlar altında eğitim görme hakkı vardır. Sadece eğitim değil her çocuğun oynama, yaşına uygun eğlence etkinliklerinde bulunma, kültürel ve sanatsal yaşama özgürce katılma hakkı vardır.
Aksaray’da yaşanan bu olayda otizmli öğrencilerin eğitim hakkı engellenemeyeceği gibi otizmli öğrencilerin eğitim hakkını elinden almak isteyen, yuhalayan, buna sebep olan herkesin bir vicdan eğitiminden geçmesi gerekir.
Otizm bir hastalık, bir kusur, bir eksiklik, bir özür ve bir engellilik değil hayat boyu süren bir sosyal uyum bozukluğudur. Otizmli çocuklarımızın sosyal ilişkileri zayıf olabilir evet, kendilerini ifade etmekte yetersiz kalabilirler evet ama yaygın inanışın aksine otistik çocuklar yalnız kalmayı tercih etmez. Otizmli olanlar için arkadaşlık ilişkilerini kurmak ve bu ilişkileri sürdürmek zor olduğu için yalnızlığı tercih edildikleri düşünülmektedir. Çocuklarımızı yalnız bırakarak, normalin dışında tutarak her türlü haktan yararlanmasını engelleyip onları dışlamak kimsenin hakkı değildir.'' ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.degerotizmdernegi.org

 

2015 yılının son çeyreğinde gönüllü arkadaşları ile bir araya gelerek HATİCE ŞÜLE GÖKIRMAK hanıma yardımcı olmak amaçlı başlatılan bir yolculuktur. Derneğimiz bütün odağını otizm olarak belirlemiş olmasına rağmen hizmet çerçevesini toplumun tamamı olarak hedeflemiştir.

 

Vizyonu

 

Değerlerimizden taviz vermeden ve yer aldığımız her alanda farklılık yaratarak, tüm dezavantajlı kesimlerin yararını gözetlemek ve yüksek standartların oluşmasına katkı sağlamak. Alanında referans bir kurum halıne gelip veri yöntem danışmanlığı verebilcek yeteneklere kavuşmak ve değer’i vizyonunu oluşturmaktadır.

 

Misyonu

 

Faaliyet gösterdiğimiz otizm alanlarında yenilikçi uygulamalar geliştirilmesine ve teknolojiyi en üst seviyede kullanan başta Üniversiteler olmak üzere tüm odakları teşvik ederiz.

 

Ulusal boyutta Otizme yönelik üretilmiş ürün ve hizmetlerin kalitesi ve erişilmesindeki tüm adımları tektik ederiz. Tektik sonuçlarımızı ihtiyaç sahipleri ile paylaşır üretimleri yine bu çevrelere en doğru ve kaliteli biçimde akmasını sağlayacak yol ve yöntemler üzerinde çalışırız.. 

 

 Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir