TravelShop Turkey’den bir ilk Mağarada B2B

Turizm sektörünün yaratıcı fikirleriyle dikkati çeken yöneticilerinden TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, bir ilke daha imza attı. Dünyada ilk kez mağara konseptli otelin salonunda B2B organize edildi

TravelShop Turkey’den bir ilk  Mağarada B2B
  23 Kasım 2019 , 09:33:23   609  Gündem A-A+

TravelShop Turkey’den bir ilk


Mağarada B2B

 

 

Turizm sektörünün yaratıcı fikirleriyle dikkati çeken yöneticilerinden TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, bir ilke daha imza attı. Dünyada ilk kez mağara konseptli otelin salonunda B2B organize edildi

TravelShop Turkey, dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Turizm sektöründe ilk kez bir B2B etkinlik, konaklamasıyla Mağara Konseptli bir otel olan Cappadocia Cave Resort and Spa Hotel’de ve ikili görüşmeleriyle otelin bünyesindeki Mağara toplantı Salonunda gerçekleşti. 

100’e yakın ülkeden 30 yabancı tur operatörünün alım heyeti, bu eşi benzeri bulunmaz etkinlikte bir araya geldi.

TÜM BÖLGEYİ ETKİLEYECEK
 

Bu ilginç etkinliğin yaratıcısı, Travelshop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender’e göre, ülkemiz adına dünya çapında ses getirecek organizasyon, kültürel turlara yönelik paketleri olan Hosted Buyerlar için de sadece Kapadokya değil tüm kültürel mirası bulunan çevre illeri ve topyekûn bölgeyi de etkileyecek bir ilgiye neden olacak.  
 

Dünyada sadece bir Kapadokya var! diyen Kalender, dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini doyumsuz ve meşhur Sıcak Hava Balonu gezisine çıkartarak, tarifi imkansız bir haz yaşattıklarını dile getirdi.

Avrupa’nın Kültür Başkenti nişanı taşıyan İstanbul’dan başlayan bu etkinlik, Türkiye’nin resmi başkenti Ankara’da gerçekleşen Ankara Turizm Fuarında ikili görüşmelerle devam ederken, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in gezilmesi, ardından uluslararası tanınırlığı olan Medeniyetler Müzesi ziyareti ve müteakiben Aksaray Valiliği himayesinde özel bir akşam yemeği ile biterken ertesi gün Aksaray’a bağlı Ihlara Vadisi’nde bir kanyon yürüyüşüyle güne merhaba diyen yabancı misafirlerimiz, bölgede yer alan muazzam yeraltı mağaraları, Göreme Açık Hava Müzesi gibi eşine az rastlanır turistik yapıları gezdiler.


BALON TURU İLE GÖRSEL ŞÖLEN

Bir sonraki gün, günün erken saatlerinde, hayatta en az bir kez yapılması şart, Kapadokya Sıcak Hava Balonu gezisinde, inanılmaz anlar yaşayan buyerlar, şehri tüm görkemiyle havadan Panoramik olarak temaşa ederken etraflarında bulunan ve ahenk içinde havalanan yüzlerce balonun sunduğu görsel şölene şahit oldular. 
Murtaza Kalender, dünyada ilk kez ikili görüşmelerin mistik bir ambiyans sunan Kapadokya CCR Hotel’in mağara konsepti toplantı salonu içerisinde gerçekleşmesinin altını çizerken, misafirlerin konakladığı CCR otelin içerisinde bulunan şarap mahzeninde şarap tadımı etkinliğine de değindi.


Gala Yemeği için yine bölgenin prestijli oteli Perissia’ya geçilirken yemek sonrası eğlencenin de tadına varıldı. Bu gezi, daha sonra Ege’nin incisi İzmir’e doğru hareket ederken, inanılmaz doğal ve kültürel varlıkları ihtiva eden Kuşadası, Efes Harabeleri ve Meryem Ana evi gibi Hristiyan Haç geleneğinin vazgeçilmez parçası gibi olan önemli turistik lokasyonlara da uğranıldı.  

SİZ DE PAYINIZA DÜŞENİ ALIN

100’e yakın Hosted Buyer’ın hazır bulunduğu bu başarılı organizasyonda, 30 ülkeden gelen alım heyetleri tam 1675 ikili görüşme icra ederken, daha etkinlik sırasında 22 sıcak anlaşmaya imza attılar. 4320 paxlık bu başarılı iş anlaşmalarının toplam cirosu yarım milyon dolara tekabül ediyor.

Bu tablonun mimarı Murtaza Kalender, önümüzdeki yıl da hız kesmeden, Ocak ayında  ACE of MICE İstanbul, Mart ayında Kutsal Semavi Dinler temalı bir etkinlik, Mayıs 2020’de Yacht Cruise Fethiye devamında Tokat’ta Gastronomi temalı bir etkinlik ve yine Bodrum’da yapılması planlanan M.I.C.E ve Düğün temalı birçok farklı kategoride çalıştay ve eğitim gezileriyle devam edeceğini belirtti. 
Tüm sivil toplum kuruluşları ila Turizm profesyonellerini bu birbirinden güzel etkinliğe davet eden Murtaza Kalender; ilklerin yaratıcısı olarak sektör temsilcilerine ‘bu başarından payınıza düşeni siz de alın’ diye seslendi. 

 Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir