‘BLOGGER’LARIN GÖZÜNDEN ANKARA

ATİD’den Ankara’nın tanıtımı için yeni bir çalışma

‘BLOGGER’LARIN GÖZÜNDEN ANKARA
  28 Kasım 2019 , 18:02:01   398  Gündem A-A+

Başkent’te ATİD tarafından ağırlanan ünlü Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç, beğenisini “Ankara gizli kalmış bir mücevher” sözüyle dile getirdi.

Ankara’nın tanıtımı için atağa kalkan Anadolu, Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD), “Marka Kent Ankara” hedefiyle çıktığı yolda önemli projelere imza atıyor.  Ankara’nın dünyadaki bilinirliliğini artırmaya yönelik önemli organizasyonları hayata geçiren ATİD, ünlü bloggerların gözünden Ankara’yı tanıtmayı amaçlıyor. 

Geçtiğimiz aylarda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen tur operatörleri ve bloggerlara Ankara’yı gezdiren ATİD, bu kez de Tarihçi, Seyahat Yazarı ve Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç’u Ankara’da ağırladı. Ünlü blogger Tonguç’u, başta Ankara Kalesi, TBMM Cumhuriyet Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi ve Erimtan Müzesi olmak üzere Ankara’yı gezdiren ATİD, Ankara turizmine yönelik bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

ANKARA’NIN GÖNÜLLÜ ELÇİSİYİM 

Ankara’yı gezerken çok keyif aldığını dile getiren Tonguç, Ankara’nın turizminden daha çok pay alması gerektiğini söyledi. Tonguç, “Ankara’ya çok büyük bir keyifle geldim ve kendimi Ankara’nın adeta gönüllü elçisi gibi hissediyorum. Ankara gizli kalmış bir mücevher, bu mücevheri parlatıp ortaya çıkarmak hepimizin görevi” diye konuştu.  

22 ÜLKEDEN 60 TEMSİLCİ 

ATİD Başkanı Birol Akman ise, dernek olarak Ankara’nın sağlık, termal ve kültür turizmde önemli bir merkez olması amacıyla çalıştıklarını belirterek, Ankara’nın tanıtımına yönelik çalışmalara hız verdiklerini söyledi. 

Ankara’nın dünyadaki bilinirliliğini artırmaya yönelik önemli organizasyonları hayata geçirdiklerini anlatan Akman, Ankara’nın tanıtımı için Amerika, İngiltere, İtalya, Rusya, Hindistan, Suudi Arabistan, Etopya, Fas, Porto Riko, Litvanya, Avusturya, Polonya, Ütopya ve Macaristan olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 100 tur operatörü ve bloggerı geçtiğimiz aylarda Ankara’da ağırladıklarını kaydetti.

 Şimdi de Türkiye’nin önemli seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’u kentte ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Akman, ATİD olarak 14 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Travel Expo Ankara Turizm Fuarı için 22 ülkeden 60 acente ve tur temsilcisi ile bloggerları Ankara’da ağırlayacaklarını kaydetti. Akman, Ankara’nın tanıtımı için bu tür organizasyonlara devam edeceklerini bildirdi. Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv