ADALAR TURiZMi YENiDEN CANLANACAK

Türkiye ve İstanbul turizminin önde gelen isimleri, Adalar belediye Başkanı Erdem Gül’ü ziyaret etti. Oldukça verimli geçen ziyarette, İstanbul’un özellikle de Adalar’ın turizmini canlandırabilmek için atılacak adımlar konuşuldu

ADALAR TURiZMi  YENiDEN CANLANACAK
  28 Kasım 2019 , 19:22:06   491  Gündem A-A+

Türk turizminin duayenleri, İstanbul’un gözbebeği olarak görülen Adalar ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.  Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) öncülüğünde gerçekleşen ziyarete, İstanbul Turizm Platformu Başkanı Cumhur Güven Taşbaşı, TÜROB’un uzun yıllar başkanlığını yürüten Timur Bayındır, İlos Travel Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan katıldı. 

GÜL’DEN ADALAR’DA  TURİZM BULUŞMALARI ÖNERİSİ

Turizmcileri makamında kabul eden Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Adalar’ın İstanbul’dan turizmciler gözüyle nasıl göründüğünü sordu. Konukların paylaşımlarını alan Gül, “Gelin ‘Adalar’da Turizm Buluşmaları’ yapalım” önerisinde bulundu.

ÇOK GÜZEL GELİŞMELER OLACAK

Ziyarete ATURJET’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Delal Atamdede, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtoğulları ve Tanıtım Komisyonu Üyesi Kadir Toprakkaya katıldı. Bu yıl turizm hayatında 54’ncü yılını kutlayan Hüseyin Kurtoğulları, “Turizm konusunda önümüzdeki iki yıl içinde çok güzel gelişmeler olacak. Adalar şimdiye kadar maalesef hak ettiği turizm değerine ulaşamadı. Bunda siyasi nedenlerin büyük etkisi vardı. Ancak ben bu durumun değişeceğine inanıyorum” dedi. 

FAYTONLAR ADALARIN SEMBOLÜ

Son günlerin gündemi olan faytonlar için de bir açıklama yapan Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, “Büyük bir sorun olarak karşımızda bulduk. Ancak pek çok açıdan bakmak gerekiyor. Sonuç olarak faytonlar sembolik olarak da olsa, Adalar’ın dokusunda olan ve olması gereken bir durum” dedi. Konuklar ise, bu uygulamanın örneklerinin dünya başkentlerinde de olduğunu,  sadece turizm objesi anlamında 20 -25 adet Adalar’da bulunabileceği fikrine sıcak bakılabileceğini dile getirdiler. 

İSTANBUL DIŞINDA YENİ DESTİNASYONLAR 

Adalar ziyareti heyeti içinde yer alan İstanbul Turizm Platformu Başkanı Cumhur Güven Taşbaşı ise yaptığı açıklamada, “Biz İstanbul’un dışında yeni turizm destinasyonları belirlemeye çalışıyoruz. Şile, Beykoz, Çatalca belirlediğimiz yerler. Adalar’ı da bu liste içine aldık.” dedi. 

ADALAR GASTRONOMİSİ İLE DE ÖNE ÇIKMALI

Tam 16 yıl boyunca Türkiye Otelciler Birliği’nin başkanlığını yapan Timur Bayındır ise, Adalar’ın 1960’lı, 70’li yıllarda müthiş bir gastronomi kültürü vardı. Ermeni lezzetleri, Rum mezeleri şimdilerde tamamen yok olmuş. Bana göre bu geri getirilmeli ve Adalar gastronomisi ile de öne çıkmalı. O zaman bizlerde dahil olmak üzere turistler de gelir...” dedi. 

İKİNCİ BULUŞMA  ARALIK AYINDA

Ziyaretin sonunda düşüncelerini aktaran Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül,  “Bu buluşma son derece faydalı bir buluşma oldu. Tekrar teşekkürlerimi iletiyor ve Aralık ayında ikinci buluşmanın yapılması teklifinde bulunuyorum” dedi. 

AVRUPALI TURİSTLERİ BEKLİYORUZ

Son olarak, Adalar’a Avrupalı turistlerin gelmesi için neler yapılabilir? sorusunu ortaya atan Gül, “Bu konu beni en çok düşündüren konuların başında geliyor. Zira Adalar’da otelcilik çökmüş durumda. Avrupa’dan turist gelse kalacak standartlarda yer yok. Bu nedenle otel yatırımcılarının eğilmesini arzu ediyorum. Bununla birlikte turizm değerlerimizin de turizm destinasyonu olarak lanse edilmesi gerekiyor.” dedi.

Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) öncülüğünde gerçekleşen ziyaret sırasında, başkan Delal Atamdede ve Yönetim Kuruşu Üyesi Hüseyin Kurtoğulları tarafından  Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’e bir Hayırlı Olsun plaketi takdim edildi.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv