ITB Berlin, ATM Dubai Fuarları iptal edilirken, TravelShop Turkey uluslararası bir Workshop’a imza attı

Dünyanın her tarafında dini turlar organize eden seçkin tur operatörleri TravelShop Turkey tarafından düzenlenen Workshop ve eğitim turlarına katılmak üzere Türkiye’de.

ITB Berlin, ATM Dubai Fuarları iptal edilirken, TravelShop Turkey uluslararası bir Workshop’a imza attı
  14 Mart 2020 , 11:48:51   513  Gündem A-A+

ITB Berlin, ATM Dubai Fuarları iptal edilirken,

TravelShop Turkey uluslararası bir Workshop’a imza attı

Dünyanın en iyi dini tur operatörleri

Kuşadası’nda buluştu

 

Dünyanın her tarafında dini turlar organize eden seçkin tur operatörleri TravelShop Turkey tarafından düzenlenen Workshop ve eğitim turlarına katılmak üzere Türkiye’de.

Bu konudaki başarılı organizasyonlarıyla tanınan, ülkemizi workshop çalışmaları ve fuarlarla başarılı bir şekilde tanıtan TravelShop Turkey’in Genel Müdürü Murtaza Kalender, bu kez dini temalı olarak organize ettikleri workshop hakkında bilgi verdi.

Kalender; “Dini temalı Workshopumuza katılmak için 1.345 yabancı tur operatörü ön kayıt yaptırdı. Bunların içerisinden, 93 ayrı ülkedeki dini tur operatörlerinden 961’i kesin gelmek üzere sistemimizdeki gerekli prosedürleri tamamladı. Amacımız 961 dini tur operatörünün arasından en iyi 200 tur operatörünü getirebilmekti. Maalesef, dünyadaki Corona virüsü kaygılarından ötürü birçok iptaller yaşandı. ITB Berlin fuarı iptal olana kadar yüzün üzerinde gelecekleri teyit olunan acente vardı. ITB Berlin Fuarı’nın iptaliyle birlikte ülkemize 20’ye yakın ülkeden, 50’ye yakın tur operatörü workshop çalışmamıza katılmak için geldiler” dedi.

KALENDER: AMAÇ TURİZMİ 12 AYA YAYMAK

Etkinliğin açılışına, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Selçuk Belediyesi Başkanı Filiz Ceritoğlu, Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Uysal, İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Akyol, Kuşadası Genç İşadamları Başkan Yardımcısı Salman Kurt, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ersel Öztürk ve birçok özel davetli teşrif ettiler.

Açılış konuşmasını yapan Murtaza Kalender, 1.345 dini tur operatörünün ilgi göstermesinin önemine değindiği konuşmasında şunları söyledi: “Kuşadası’nda Suhan 360’da yaptığımız bu çalışmaya dünyanın değişik ülkelerinden 1.345 dini tur operatörünün kayıt yaparak gelmesi muhteşem bir şey, ancak maalesef Corona virüsüne denk geldi. Ama, yine de etkinliğimizi iptal etmeyi asla düşünmedik. Özellikle Ege Bölgesi’nin dini paket turları açısından çok tarihi bir bölge olduğunu ve turizmi 12 aya yayabilmek için dini turlar çok önem arzediyor.”

BÖLGE HAK ETTİĞİ İLGİYİ GÖRMELİ 

Özellikle 7 kiliselerin ve Meryem Ana’nın bu bölgede olduğunu ancak dünyada yeteri kadar tanıtımının yapılamaması nedeniyle Turizmde hak ettiği yeri alamadığını düşündüğünü ifade eden Kalender, “Yapmış olduğumuz bu workshop ve yerinde eğitim gezileriyle bölgenin turizmde hak ettiği yeri almasına katkıda bulunmak istedik. Aynı etkinliği 2021 yılında ve aynı tarihte yine yapmak istiyoruz. Kuşadası, Selçuk, İzmir ve Aydın’da, Ege Bölgesi’nde bulunan resmi kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütlerinden destek beklemekteyiz.” dedi.

Açılışta, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Çiçek, İzmir Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta ve Denizli Turizm İl Müdürü Turhan Akyol da konuşma yaparak Ege Bölgesi’nin dini temalı turlar için önemli bir bölge olduğunu ve aynı zamanda deniz, kum ve güneşiyle birlikte ender turistik destinasyonlardan birisi olduğuna dikkat çektiler.  

8 GÜN SÜRECEK 

Toplamda 150’ye yakın katılımcıyla Suhan 360 Hotel’de düzenlenen etkinliğin açılış öncesi Türkiye’de gezilecek dini destinasyonların tanıtım sunumu yapılarak akabinde 8 günlük eğitim gezileri düzenlendi. 

Workshop sonrasında Kuşadası’nın en şık restoranlarından Oksa Marina’da Gala Yemeği organize edilerek gelen yabancı tur operatörleri için Kuşadası’ında unutulmaz bir gece geçirildi.

Gelen yabancı tur operatörleri 8 gün sürecek Eğitim Turları’na devam ediyor.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv