HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

TÜROB’dan koronavirüs salgını ile mücadele konusunda açıklama

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ
  25 Mart 2020 , 20:20:58   464  Gündem A-A+

TÜROB’dan koronavirüs salgını ile mücadele konusunda açıklama

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Sağlık Bakanlığının, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında gündeme getirdiği projeye, Türkiye Otelciler Birliği TÜROB’dan destek geldi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜROB Yönetim Kurulu, bu konuda sosyal medyada çıkan haberleri yalanlarken, aynı zamanda mücadeleye destek kapsamında yapılması gerekenleri de sıraladı. TÜROB’un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

 

TÜROB AÇIKLAMASI

“Bazı sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Bilindiği üzere Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından, 24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla, Covid-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında; “sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kuruluşlarında çalışan personelden, isteyenlerin Sağlık Bakanlığı’nın organizasyonuyla görev yaptıkları bölgedeki kamuya ait sosyal tesislerde konaklayabilecekleri” belirtilmiştir.

İstanbul’daki “konaklama tesislerinin sağlık personeline barınma imkanı tanımadığı” yönündeki haber ve yorumlar tamamen asılsızdır.

TÜROB’a bu konuda bugüne kadar herhangi bir resmi kurum ya da kuruluştan anılan mahiyette bir talep gelmemiştir.

En çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu böyle bir dönemde, talep edilmesi halinde üyelerimiz ile süratli bir şekilde istişare ederek, sağlık ve hijyen şartlarının güvenli bir standartta oluşturulması, otellerde çalışan ve konaklayan diğer kişilerin sağlığına yönelik herhangi bir risk oluşturmayacak şekilde, imkanlarımız dahilinde devletimizin ve milletimizin yanında olmaya, elimizden gelen her türlü yardım ve desteği sunmaya hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.”

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜROB Yönetim KuruluRastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv