TÜROB’DAN TEŞEKKÜR VE BİLGİLENDİRME

Türkiye Otelciler Birliği TÜROB, üyelerini, Covid-19 Salgını nedeniyle yoğun iş temposunda görev yapan sağlık çalışanlarının otellerde misafir edilmesi konusunda bilgilendirdi.

TÜROB’DAN TEŞEKKÜR VE BİLGİLENDİRME
  30 Mart 2020 , 22:22:16   411  Gündem A-A+

TÜROB’DAN TEŞEKKÜR VE BİLGİLENDİRME

 

Türkiye Otelciler Birliği TÜROB, üyelerini, Covid-19 Salgını nedeniyle yoğun iş temposunda görev yapan sağlık çalışanlarının otellerde misafir edilmesi konusunda bilgilendirdi. Bu konuda İstanbul Valiliğinin direktifleri doğrultusunda sürecin başından bu yana destek olunduğunun hatırlatıldığı duyuruda, kamu misafirhanelerinde konaklayan misafirlerin açık bulunan otellerde konaklatılmasına destek veren üyelere teşekkür edildi. TÜROB’un açıklaması şöyle:

Sağlık Çalışanlarının otellerde misafir edilmesi hakkında...

 

Sayın Üyemiz,

 

Covid-19 Salgını nedeniyle yoğun iş temposunda görev yapan sağlık çalışanlarının otellerimizde konaklaması konusunda TÜROB olarak İstanbul Valiliği’nin bilgisi ve direktifleri doğrultusunda sürecin başından beri destek oluyoruz.

Valiliğimizce öncelikle kamu misafirhaneleri boşaltılarak bu tesislerde sağlık çalışanlarının konaklayabilmesi için düzenlemeler yapılmıştır.

Kamu misafirhanelerinde konaklayan misafirlerin açık bulunan otellerimizde konaklatılması konusunda destek veren üyelerimize teşekkür ederiz.

Valiliğimizden, Konuyla ilgili olarak yapılan görüşmelerde, otellerde konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarının, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda öncelikle kamu misafirhanelerinde misafir edilecekleri ve her hastane için bir misafirhane belirleneceği bilgisi alınmıştır. 

Kamu misafirhanelerinde hali hazırda konaklama imkanı sunulabilmektedir. İhtiyaç halinde Valiliğimizin bilgi ve koordinasyonu dahilinde TÜROB olarak her türlü destek verilmektedir.

Bireysel olarak otel işletmelerimize konaklama talebinde bulunan sağlık çalışanlarımıza, İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve düzenli bir konaklama hizmeti sunulmaktadır.

Bu amaçla sağlık çalışanlarının başvuru için doğrudan İl Sağlık Müdürlüğüne yönlendirilmelerinde fayda bulunmaktadır.

Bu süreçte otellerini açarak bu hizmete destek veren tüm kurum, kuruluş ve üyelerimize teşekkür ederiz.Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv