Dev zirve için geri sayım başladı

Uzakrota Travel Summit 17 Kasım’da

Dev zirve için  geri sayım başladı
  31 Ağustos 2017 , 09:55:14   4066  Gündem A-A+

Zorlu geçen 2016 yılının ardından, 2017 yılında nefes alan turizm sektörü, yılın en büyük buluşmasına hazırlanıyor. 17 Kasım’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek Uzakrota Travel Summit, bu sene daha da önem kazandıYıllardır sektörün nabzını tutan ve başladığından bu yana her yıl gelişen Uzakrota Travel Summit, bu yıl tam tabiriyle tavan yapacak. Geçtiğimiz yıl 18 Kasım’da, 700 sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen, bu yıl 17 Kasım’da düzenlenecek Uzakrota Travel Summit, diğer yıllardan farklı olarak Lüks, Teknoloji, Girişim ve Otel Rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda yapılacak. Zirveye geçen seneye ye oranla %100’lük artışla 1500 profesyonelin katılımı hedefleniyor. Turizm konusunda etkili blogger’ların da yer alacağı zirvede düzenlenecek paneller, bu yıl da içerik olarak çeşitlilik gösterecek ve sektörün güncel durumuna ışık tutacak konuşmalara yer verilecek.


 

CRUISE TURİZMİNİN DURUMU İRDELENECEK

Bölgesel gelişmeler sebebiyle turizm sektörünün pek iç açıcı bir sezon geçirmediğini söyleyen

Uzakrota kurucusu Gökhan Erdoğan, zirvede güncel gelişmelerin ve geçen sezonun deneyimlerinin de yoğun biçimde konuşulacağını söyledi. Türkiye’de son yıllarda öne çıkan sağlık turizminde yeni fırsatların bu yılki zirvede masaya yatırılacağını aktaran Erdoğan “Özellikle TURSAB’ın sağlık turizmini destekleyecek çalışmaları anlatılacak. Cruise sektörü de bu yılki zirvede konuşulacak. Her ne kadar Türkiye pazarında eski günleri aranıyor olsa da, cruise turizminin dünya çapındaki durumu irdelenecek.” dedi.
 

LÜKS TURİZMDE YENİ DENEYİMLER

Bu yılki Uzakrota zirvesinde öne çıkması beklenen bir başka konu başlığı ise “elit turizm” olacak. Pek çok sektör uzmanına göre, şu dönemde lüks turizm hakkında içerikler ön planda olacak. Modern tüketiciler için lüksün tanımı yeniden yapılacak ve markalar kendilerini bu açıdan yeniden konumlandıracak. Panellerde, “Seyahat şirketleri lüks tüketiciye nasıl ulaşır” sorusunun da cevabı aranacak.


BAŞARILI GİRİŞİMLER DESTEKLENECEK

Turizm sektöründe teknoloji pek çok aşamada devreye giriyor ve hem kalite, hem kârlılık, hem de verimlilik açısından önemli kazanımlar sağlıyor. Sektör için çözüm geliştiren yeni girişimler de bu yılki zirvede öne çıkacak. Turizm girişimleri salonunda 15 startup kendi çözümlerini anlatacak. Tanınmış melek yatırımcılara ulaşma şansı elde edecek girişimler için bu yılki zirve önemli fırsatlara ev sahipliği yapacak.


İNTERNET FENOMENLERİNE İLGİ ARTACAK

Farklı sektörlerde bir süredir gündemde olan “influencer marketing” konusu turizmciler için de önemli fırsatlar içeriyor. Bu yıl Uzakrota Travel Summit’in konularından biri de fenomen etkileşimi olacak. Konvansiyonel pazarlamadan ziyade, turizm şirketlerinin fenomenler üzerinden niş pazarlama yapmasıyla ilgili gelişmeler, konunun uzmanları tarafından ele alınacak.
 

TEKNOLOJİ & FİNANS İLİŞKİSİ

Bu yılki zirvede öne çıkacak konulardan birisi de dijital ödeme sistemleri. Turizm şirketlerinin özellikle doğrudan kendi sitelerini kullanarak rezervasyon almayı tercih etmeye başladığı şu dönemde teknoloji kullanımı daha da önem kazanıyor. Son dönemlerde finans teknolojilerinde yaşanan hızlanmanın turizm sektörüne etkileri konusunda da uzmanlar görüş bildirecek.
 

BİZ DE ORADAYIZ

Hotel Gazetesi, Uzakrota Travel Summit’in Medya sponsorları arasında yer aldı. 17 Kasım’da zirvede açılacak standımızda, gazetemizin bu güne kadar yayınlanan tüm sayılarını inceleyebileceğiniz gibi, bu dev organizasyonla ilgili tüm gelişmeleri ayrıntılarıyla Hotel Gazetesi’nden, anlık gelişmeleri ve her türlü bilgiyi gazetemizin web sayfası www.hotelgazetesi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Turizm sektörüne yön veren bu büyük zirvede, sektörün gözü, kulağı, sesi olarak yer almaktan gurur duyduk.  Uzakrota sınırları aştı Balkanlar’a açılıyor  

 

Türkiye turizm sektörünün önemli etkinliklerinden Uzakrota Travel Summit, global hedefleri doğrultusunda yurt dışındaki ilk etkinliğini Belgrad’da gerçekleştirecek27 Ekim’de Belgrad’da gerçekleşecek Uzakrota Balkan Travel Summit’in konuşmacı programı da belli oldu. Balkanlardan 600 turizm profesyonelinin katılacağı zirveye, turizm konusunda etkin blogger’lar, medya dünyasından tanınmış isimler de katılacak. 

 

BALKAN TURİZMİNE YÖN VEREN İSİMLER BİR ARAYA GELİYOR

Uzakrota Balkan Travel Summit ilk yılında Balkan turizmine yön veren önemli isimleri ağırlayacak. Türkiye ve Balkan turizminin dünyadaki sesi olan uluslararası ticaret örgütleri de zirvede yer alacak. İşbirliği örgütleri ve sektörel birliklerin yöneticileri, turizm sektöründen yüzlerce katılımcıya çok değerli bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Zirveye katılacak isimler arasında yer alan Sırbistan Türkiye Büyükelçisi Tanju Bilgiç ve Air Serbia Eski CEO’su Vladimir Ognjenoviç, Balkan turizmindeki gelişmeleri konuklarına aktaracak. Zirveye ayrıca AtlasGlobal’in Sırbistan ve Bosna Ülke Müdürü Ender Karaca, Yugoslavya Turizm Acentalar Birliği Başkanı Aleksandar Senicic, Oki Air ve Montenegro Turizm Acentalar Birliği Başkanı Orhan Hodzic, DEIK Türkiye-Sırbistan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Aleksandar Medjedoviç, BalkanViator Kurucusu Matija Biljeskovic, Tourism Malaysia’nın Türkiye, Bulgaristan, Azerbaycan ve Romanya Pazarlama Müdürü Çağrı Sağlık konuşmacı olarak zirvede yer alacak.

Konuşmacı listesinde ayrıca Be in Kosova (Kosova Turizm Ofisi) CEO’su Alban Rafuna, Makedonya Ticaret Odası Turizm Bölüm Başkanı Arkan Kerim, Devim Tours Sarajevo Başkanı Bülent Biçer, Air Ticket Arena Kurusucu Kresimir Budinski, Tourism Korea’nın Türkiye, Bulgaristan, Azerbaycan ve Romanya Pazarlama Müdürü Erkan Aslantaş, Hotel Runner Kurucusu Arden Agopyan, Altavia Dekatlon Türkiye Genel Müdürü Vadi Efe, Wirecard Türkiye Genel Müdürü Dündar Özdemir, Mida Ajans Başkanı NikolaPantovic ve Turizam i Putovanja Başkanı Milan Stojkovic gibi isimler de bulunuyor.

BALKAN TURİZMİ DEĞERLENDİRİLECEK

AtlasGlobal’in ana sponsor olduğu zirvede, Türkiye ve Balkan turizminde yurtdışından gelen doğrudan yatırımlar, Balkan turizmindeki coğrafi zorluklar, Türkiye ve Balkanlardaki sağlık turizm fırsatları, turizm geleceğini şekillendiren trendler ve yeni teknolojiler konuşulacak.

Uzakrota Balkan Travel Summit 2017’ye katılım, program ve konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi almak için

https://www.uzakrota.com/balkansummit17/  adresinden yayın yapan etkinlik sayfası ziyaret edilebilir.

 

 

 


 


 Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir