Türkiye’yi Dünyaya anlatacaklar

İngiliz aktör Larry Lamb ve radyocu oğlu George Lamb, Türkiye’nin tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerini, seyahat odaklı tek kanal olan Travel Channel’da izleyenlere anlatacak

Türkiye’yi Dünyaya anlatacaklar
  13 Eylül 2017 , 12:53:25   3786 A-A+

İngiliz aktör Larry Lamb ve oğlu tanınmış radyocu George Lamb, Türkiye’nin tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerini, seyahat odaklı tek kanal olma özelliğini taşıyan Travel Channel’dan dünyaya anlatacak. Travel Channel, Türkiye’nin tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla başlattığı programın çekimlerini tamamladı. Sunuculuğunu Superman 1 ve 3 filmleri ile BBC’nin ünlü dizisi Eastenders’da da oynayan, tiyatro kökenli Larry Lamb ve oğlu İngiltere’nin tanınmış radyocularından George Lamb’ın yaptığı programın çekimleri için 10 kişilik bir ekip 24 gün boyunca çalıştı.

EN GÖZDE YERLERİMİZ TANITILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve organizasyonu ile yapılan çekimlerle, İstanbul’da tarihi, kültürel alanlar ve alışveriş, İzmir’de Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Denizli’de UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Pamukkale’nin simgelerinden Kleopatra havuzu, Antalya’da Phaselis sit alanı, Nevşehir Kapadokya’da balon turu, Ankara’da Baharatçılar Pazarı, Ankara Kalesi, Beypazarı ile Ordu’da eski şehir ile Boztepe teleferiği tanıtıldı.

DÜNYA TÜRKİYE’Yİ EZBERLEYECEK

Altı bölüm halinde üç yıl boyunca yayınlanması planlanan programın Türkiye’nin uluslararası çapta tanıtımına doğrudan katkı sunması hedefleniyor. “Turkey: A to B” adlı programın yayınlanacağı Travel Channel, 74 ülkede 22 dilde, 61,4 milyon kişiye yayın yapıyor. Hazırlanan tanıtım filmleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Travel Channel arasında yapılan üç yıllık anlaşma çerçevesinde, İngiltere, Orta Doğu, Doğu, Avrupa ve Afrika ülkelerinde gösterilecek.

 Rastgele Haberler

 Yorumlar
Bu habere ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Bunlarda İlginizi Çekebilir.

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir