İhbar edeceğiniz yoruma ait mesajını giriniz.

Kamer BATIOĞLU / Sanatsal Bakış...

Bebek dostu oteller...

Kamer BATIOĞLU  /  Sanatsal Bakış...
01 Mayıs 2017
A-A+

Bebek dostu oteller...

Bebeğinizle tatile giderken ne yaparsınız? Önce strese girer sonra valiz hazırlıklarına başlar, kendinizi ikinci plana atıp bebek üzerine yoğunlaşırsınız. Hiçbir şeyi unutmamanız gerektiğini, yoksa tatilde aksamalar olacağından dinlenme yerine daha da yorularak döneceğinizi bilirsiniz. Puseti, park yatağı, anakucağı, yürüteci, simiti daha da abartırsak mini şişme havuzu derken bir bakarsınız götürmek için evin yarısını toplamış, bunları arabaya nasıl sığdıracağım ya da uçak alır mı endişeleriyle tatile çıkacak haliniz kalmamış.

Düşünün ki kendinize hazırladığınız valiz gibi ufak bir valizde bebeğinize hazırlayıp sadece giyim ihtiyaçlarını koydunuz. Birkaç saatte her şey hazır, nasıl bir mutluluk değil mi?

Küçük bebeğinizle gittiğiniz otelde evinizde gibi hissetmek nasıl güzel, huzur verici bir duygu biliyor musunuz? Düşünün ek mamalara yeni geçmişsiniz ve tatildesiniz ya da başka nedenle bebeğinizle oteldesiniz. Bebeğinizin yiyecekleri sanki siz pişirmişsiniz gibi geliyor ve gönül rahatlığıyla yediriyorsunuz. Otele giriş yaptığınızda puseti hemen geliyor, odanız hazırlanmış ve park yatak konmuş. Görevli elinde bir takım kağıtlarla geliyor, sizden ne pişirilmesini, nasıl pişirilmesini ve hangi saatte istediğinizi günlük olarak yazmanızı istiyor. Tüm yorgunluğunuz bu... Mama sandalyesi geliyor, ufaklık dolaşmak isterse yürüteci de hazır.

Aile içi tartışmalara, senin yüzünden... diye başlayan konuşmalara, analık - babalık sorgulamalarına son! Daha da iyisi dinlenmiş, birbirine daha fazla zaman ayırmaktan kaynaklanan ilişki tazeleyen bir tatile merhaba... 

Bu yazdıklarım hayal değil. Biraz araştırma yaparsınız Türkiye’nin bir çok yerinde bu tür oteller olduğunu ve sayılarının hızlı arttığını göreceksiniz.

Şimdiden tatil planı yapanlara bu yazı bir ışık tutsun istedim.
 Yorumlar
Bu yazıya ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder
Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir