İhbar edeceğiniz yoruma ait mesajını giriniz.

HOTEL GAZETESİ MUTFAK'DA

DERALİYE Necati YILMAZ Ottoman Palace Cuisine

HOTEL GAZETESİ MUTFAK'DA
06 Eylül 2016
A-A+

DERALİYE Necati YILMAZ Ottoman Palace Cuisine

Dillere destan Osmanlı Saray Mutfağının, özel reçeteleri ile hazırlanan, eşsiz lezzetleri ve içecekleri eşliğinde Deraliye Restaurant İşletme Sahibi Necati Yılmaz ile Hotel gazetesi okurları için  keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Necati Bey, öncelikle Deraliye Restaurant’tan bahseder misiniz?

Deraliye Osmanlı Mutfağı, Tarihi yarım adada, Sultan sofralarında unutulmaya yüz tutmuş, Saray yemeklerini sunan en özel işletmedir.

Sadece iki yıl önce açılmış olmasına ragmen, sunmuş olduğumuz reçeteler ve yemeklerde kullandığımız baharatlar konuklarımızı tarihi bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Restaurantımızda konuklarımızın isteğine göre, 150 kişilik salon ver bahçe alanımızda özel yemekler, kokteyl organizasyonları, düğün yemekleri ve alakart yemek hizmetleri sunmaktayız.

Restaurant’ınızın özellikle Osmanlı Mutfağı konusunda önplanda olmasının avantaj ve dezavantajları var mıdır?

Esasında Biz Deraliye Osmanlı Mutfağı olarak avantajı yada dezavantajı hesabı yaparak bir işletme anlayışı yürütmüyoruz. Eğer bu hesabı yapmış olsa idik, çok daha basit bir hesapla kebapçı yada balıkçı restoranı da açabilirdik. Ancak bunun yerine araştırmalara dayanan farklı bir 

kosepti seçtik. 

Bu sayede Saray yemeklerini, İstanbullulara ve İstanbulu ziyaret eden yabancı konuklara tattırmanın gururunu yaşamaktayız.

Osmanlı Saray Mutfağını tanıtarak Turizme katkıda sağlıyorsunuz.  Bu menüleri hazırlarken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Osmanlı arşivlerinde kayıtlı bulunan yemek isimlerini aynı dönemlerde yazılmış ve günümüze kadar ulaşmış yemek kitaplarından bulmaktayız. Deneme yanılma yöntemleri kullanarak, reçeteleri günümüz beslenme yöntemine uyarlayarak menüleri hazırlıyoruz. Ayrıca mevsimine göre menülerde değişiklikler de yapmaktayız.

 

Deraliye Restaurant’ın en çok tercih edilen yemeği hangisidir? Sizin özellikle tavsiye ettiğiniz yemeğiniz hangisidir?

Çok fazla yemek reçetesi var ancak konuklarımızın favorileri .Ballı gemici böreği, Kavun dolması, Kaz kebabı, Kışın Bıldırcın, Bademli levrek buğlama, Vişneli sarma, Ispanaklı piruhi ve diğerleri.

 

 

Turizmin sıkıntılı günlerinde, Turistik bir Restaurant işletmenin zorluklarını yaşıyor musunuz?

Tüm turizciler gibi bizlerde belli zorlukları yaşamaktayız. Ancak farklılıklarımızı öne çıkakarak işletmemizin devamını sağlayabilmekteyiz. Bu süreçte hepimizin birbirimize ihtiyacı var ve üstesinden geleceğimizi ümit ediyorum.

 

Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Son olarak eklemek istediğiniz birşey var mı?

Son olarak Osmanlı Saray Mutfağını öğrenmek isteyen konuklarımızı Restoranımızın yemek kursları mutfağında ağırlayabiliriz ve burada Sultanların sofralarını süsleyen, damaklarına lezzet veren yemekleri şef aşçımız ile birlikte öğrenebilirler.

 Pdf indirmek için tıklayın... 

 

 Fotograflar / mustafa3bas / www.nirvanatanitim.com  

 

Divanyolu Cad, Alemdar Mah, 

Ticarethane Sk, No:10 Sultanahmet / Istanbul

T +90 212 520 77 78  F +90 212 520 77 79

info@deraliyerestaurant.com

www.deraliyerestaurant.com

 

 

 
 Yorumlar
Bu yazıya ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder

Yazarın Diğer Yazıları

Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir