İhbar edeceğiniz yoruma ait mesajını giriniz.

Yasin DEYİRMENCİ

ÜLKEDE KRİZ Mİ VAR, YOKSA ÜLKECEK BİZ Mİ KRİZDEYİZ...

Yasin  DEYİRMENCİ
11 Ekim 2016
A-A+

ÜLKEDE KRİZ Mİ VAR, YOKSA ÜLKECEK BİZ Mİ KRİZDEYİZ...

Hepimizin bildiği gibi malum 2015 yılının ikinci yarısından beri sektörümüzle beraber tüm sektörlerde bir durgunluk yaşanıyor. ekonomi canlandırmaya çalışılıyor. taksit sayıları artırılıyor, insanlar tüketime teşvik edilmeye çalışılıyor. bununla beraber küçük büyük tüm işletmeler minimum personelle maksimum verimi sağlamaya çalışıyor, maliyetleri, giderleri olabildiğince kısarak gelir gider dengesini tutturmaya çalışıyor. bunlar hepimizin bildiği gerçekler.

Peki birde dışarıda gördüğümüz gerçekler var ki ekonominin, işsizliğin veya ticari sıkıntıların bu kadar belirgin derecede önümüzde durduğu şu dönemde halen yaptığı işi düzgün yapmayan patron veya çalışan enflasyonuyla karşı karşıya olmamız bu durumla belirgin bir zıtlık içermiyor mu?

Son bir ay içerisinde bedelini ödediğim hizmeti alamadığım, gecikmeli aldığım veya alana kadar neredeyse kendimi paraladığım birçok iş koluyla karşılaştım.küçüklü büyüklü neredeyse bütün firmalarda ortak olan durum bu. örnek verecek olursam, yurtiçi kargo, ikea, carrefour, bahaus, koçtaş,türk telekom ve aklımda kalmamış olabilecek birçoğu daha.hepsinde çözemediğim veya gecikmeli çözebildiğim problemlerin sonucunda şikayetimi belirttiğim insanlardan aldığım cevap yetişemiyoruz.yönetime şikayet edin gibi cevaplar. Kime dokunsan bin ah işitir durumdasın. Bu kadar az turiste rağmen hemen her gün duyduğumuz taksici kazıklamaları, aynı ürüne üç beş farklı fiyat çıkarıp tutturabildiğine satmaya çalışan esnaf, siparişi alırken veya anlaşırken herşeyin mükemmel gideceğini söylerken parayı aldığı zaman peşinden defalarca koşturan hizmet veren ustalar. sanırım bunlarda uzatılabilir.

Üzerine her gün haberlerde gördüğümüz şehit haberleri, her gün biryerlerde patlayan veya patlamaya ramak kalan bombalar, çocuk tacizleri, cinnet haberleri, akıl almaz trafik kazaları, mantığa uymayan tutuklamalar, mantığa uymayan salıverilmeler, paramızın bir haftada %10 eriyebilmesi, hizmet diye zaten bizim paralarımızla yapılan  yapılan köprülerin yolların kullanmasan daha karlı çıkacağın dayatılan maliyetleri, trafiği hesap ederek yarım saatte varırım dediğin 10 dakikalık yola 1,5 saatte ulaşamamak, kazanmadığın paranın vergisini isteyen vergi daireleri...

Peki hal böyleyken neredeyse güzelim ülkede kendimiz için yaşama alanı kalmamış, yaşayacağımız alan gitgide kısıtlanmış, gitgide daralmış, gitgide daha da stresli hale gelmiş,insanlar birbirine tahammülsüzleşmiş; dürüstlüğünü, karşısındakine saygısını, işine sevgisini, sözde övündüğümüz değerlerimizden misafirperverliğimizi, müşteri velinimettir sözlerimizi, tahammüllümüzü yitirmiş bir millet haline gelmişken neyin düzelmesini bekliyoruz? ne zaman düzelmesini bekliyoruz? çözümü kimin bulmasını bekliyoruz? belki de sorunun çözümü de kendimizden başlıyordur...
 Yorumlar
Bu yazıya ait yorum bulunamadı
 Yorum Gönder
Yazarlar Tümü
Anket Tümü
Hava Durumu
Hava Durumu Parçalı

42 Derece

Arşiv
sanalbasin.com üyesidir